A tisztálkodó és testápolási termékekkel kapcsolatban nemcsak azt lenne fontos vizsgálnunk, hogy milyen anyagokat tartalmaznak, hanem arra is oda kellene figyelni, miket nem szabadna tartalmazniuk.
A tisztálkodó és testápolási termékekkel kapcsolatban nemcsak azt lenne fontos vizsgálnunk, hogy milyen anyagokat tartalmaznak, hanem arra is oda kellene figyelni, miket nem szabadna tartalmazniuk. Számos szokványos szappanban, krémben, és egyéb kozmetikai cikkben vannak olyan összetevők, melyek bizonyítottan vagy alaposan vélelmezhetően károsak az egészségre, és nem kívánt reakciókat váltanak ki.
Nemcsak a levegőben, és az élelmiszerekben találhatunk szennyeződéseket és mérgező anyagokat, hanem számos kozmetikum és háztartási tisztítószer is tartalmaz veszélyes anyagokat, melyek káros hatással lehetnek az egészségre. Olyan kémiai anyagokat tartalmaznak, melyek egészségkárosító hatásukról ismertek. Az ilyen kémiai anyagoknak általában kicsi a molekulasúlyuk, így a bőrön keresztül a szervezetbe juthatnak, ahol a vérkeringés elszállítja őket a létfontosságú szervekhez, és ott súlyos károkat okozhatnak.
Egy amerikai tanulmány beszámol arról, hogy az OSHA (Munkahelyi Biztonsági és Egészségvédelmi Ügynökség) hivatala egy olyan kutatást végzett, melynek során 2983, kozmetikumokban található kémiai anyagot vizsgáltak meg. Ezek közül 884 mérgezőnek bizonyult!
• 146 daganatot/tumort okozhat,
• 376 a bőr és a szem irritációját idézheti elő,
• 314 biológiai elváltozásokat eredményezhet,
• 218 szaporodási problémákat okozhat (egy anyag akár több helyen is szerepelhet)!
Ezek az anyagok a mai napig alkotói a vizsgált kozmetikumoknak!
A NEWAYS-termékek az itt felsorolt káros kémiai anyagok egyikét sem tartalmazzák!
Az itt felsorolt alkotórészek forrása:
ÖKO-TEST 5/2004., 8/2003., 6/2001., Különszám 23., 1997. ;Cancer & Controls 7/2001. amerikai szaklap; Public Health Report, USA; Dr. Dean Burke, National Cancer Institute; Kaliforniai Egyetem; Material Safety Data Sheets; Nippon Dental College; Texasi Egyetem; American College of Toxicology; A japán Scool of Medicine Tohoku Univesity kutatása; www.slweb.org ; www.fluoridealert.org ; www.ncbi.nlm.nih.gov ; www.preventcancer.com/losing/nci/experimental.htm
Vizsgálja meg azokat a termékeket, amiket eddig használt a fürdőszobájában, a konyhában, vagy a mosás során!
Nézze meg a termékek összetevőit!
A tét nem kicsi: az Ön egészsége!
Kőolajszármazékokat és allergizáló illatanyagokat találtak a Tudatos Vásárlók Egyesületének aktivistái az általuk megvizsgáltatott 12 babapopsi krém többségében.
Az újszülött és a kisgyermek bőre igen érzékeny a külvilág ingereire. A bőr ilyenkor még nagyon vékony, sérülékeny, fogékonyabb a fertőzésekre. Fokozottan igaz ez a babapopsira, amely az első egy-két évben szinte állandóan nedves közegben van, sokszor folyamatos irritációnak kitéve.
Nem mindegy tehát, hogy szemünk fénye milyen védelmet kap, milyen krémekkel, kenőcsökkel védjük meg a kipirosodástól, gyulladástól, esetleg a kiszáradástól, rosszabb esetben a kisebesedéstől.
A teszt során 12 - gyógytermék-boltban, gyógyszertárban, hipermarketekben illetve egy-egy üzletlánc saját termékeként - forgalmazott babapopsi krémet vettek górcső alá. A termékek kiválasztása előtt az érintett csoport (kismamák, nagymamák) véleményét is meghallgatták az egyesület munkatársai.
A termékösszetevőkről az információt a vizsgált terméken vagy a termék dobozában elhelyezett terméktájékoztatóról, illetve a termék honlapjáról szerezték be.
Az értékelésnél a legfontosabb szempontnak az Ökotest által is kifogásolt kőolajszármazékokat és illatanyagot tartották, ugyanis ezek allergizáló hatásúak lehetnek, és bőrproblémákat (pléldául bőrszárazságot, repedezettséget, gyulladást) okozhatnak.
A vizsgált termékek többsége sajnos tartalmaz kőolajszármazékot (például parabén, vazelin, paraffin, PEG).
Az összetevőkön kívül azt is pontozták, hogyan tájékoztatják a gyártók a fogyasztókat a címkéken, illetve a honlapjukon.
A teszt során a vizsgált 12-ből mindössze három termék teljesített maximális pontszámmal. Az eredményt megtalálja az egyesület oldalán.
Forrás: infó rádió
Formátumok
Partnerek
Az itt felsorolt termékekben a következő káros anyagok szoktak előfordulni: