A Neways története több, mint 20 éve kezdődött, amikor az alapítók rájöttek, hogy sok tisztálkodási, testápolási termék számtalan potenciálisan káros összetevőt tartalmaz.
Elhatározták, hogy megalkotnak olyan alternatív ápolási termékeket, melyek mentesek minden kérdéses összetevőtől.
Itt az esély, hogy megváltoztassa saját és mások életét.
Tovább »
Eddig a Neways és tagjai több mint 4,5 millió amerikai dollárt adományozott jótékony célra pénzben és termékekben.
Csatlakozzon a Neways küzdelméhez, a legkiszolgáltatottabbak érdekében, állítsuk meg a gyermekprostitúció terjedését és a gyermekrabszolgaság borzalmát.
Részletesen:
Mi odafigyelünk mások jólétére is. A Neways minden termékeire kifizetett dollár egy részét jótékonysági célra, segítő programokra, valamint helyi és globális szervezetekre fordítja, többek között:
A Neways New Zealand helyi jótékonysági és közösségi szervezeteket is támogat. Hiszünk benne, hogy mindenki számít és feltett szándékunk, hogy „visszaadjunk" valamit azoknak, akiknek szerte a világon nagyobb szükségük van erre.
Eddig a Neways és tagjai több mint 4,5 millió amerikai dollárt adományozott jótékony célra pénzben és termékekben.
„Tudunk változtatni a Neways Egészséges Otthon kezdeményezésen keresztül. Több embert is elérhetünk. Ha mindenki velünk van, együtt megváltoztathatjuk a világot."
Ezen pillérek továbbgyűrűző hatása jelentős humanitárius hatást gyakorolhat mások életére is.
Mi van a gyermekeinkkel?
Amikor ki vannak téve mérgező vegyi anyagoknak, még kis dózisok is hatással lehetnek a gyermekek testi fejlődésére, sebezhetővé téve őket az allergiákkal, gyakori fertőzésekkel, megfázással és viselkedési zavarokkal szemben.
Neways a gyermeke biztonságáért!
„Elveszünk minden tápanyagot a Földtől. Mérgező hulladékkal töltjük fel belső és külső lakókörnyezetünket - alapjában véve MEGÖLJÜK A FÖLDET. Fel kellene ébresztenünk magunkban egyfajta SZOCIÁLIS LELKIISMERETET azzal kapcsolatban, amit teszünk."
Dr. Ross Walker
"A világ polgáraként kötelességünk megtenni mindent, amit tudunk, hogy javítsuk a magunk és mások életét."
Eric Larsen - Neways CEO
A Vöröskereszt Mozgalom
1859. Solferino. A háború áldozatainak megkülönböztetés nélküli, intézményes nemzetközi védelme a XIX. század második felében vált megvalósítható és mozgósító programmá. A történelmileg szükségszerű lépést az 1859-ben lezajlott Solferinói csata ösztönözte. Az ütközet, amely az osztrák és az egyesített francia-szárd haderők között zajlott, óriási áldozatokat követelt. Henry Dunant svájci üzletember a csatatéren látva a negyvenezer halottat és sebesültet, megrendülten kereste a segítségnyújtás lehetőségét. A szomszédos falu lakosaiból önkéntes segélycsapatokat szervezett, amelyek nemzetiségre való tekintet nélkül vettek részt az ápolásban, segítségnyújtásban. E megrendítő élmény késztette Henry Dunant-t arra, hogy javaslatot fogalmazzon meg a háborúk áldozatainak védelmére és kezdeményezze egy segélyszervezet létrehozását.
Így indult - 150 éve - egy eszme, melynek hatására megalakult a humanitárius mozgalom, a Vöröskereszt (1863.).
A vörös kereszt (a svájci állampolgárságú kezdeményezők a svájci zászló - piros alapon fehér kereszt - inverzét - fehér alapon vörös keresztet - javasolták a megalakuló mozgalom jelképének.
Ezek után a különböző országokban sorra alakultak a nemzeti társaságok, amelyek a humanitárius eszmét és a jelképet elfogadva célul tűzték a segítségnyújtást, kezdetben elsősorban a háborúk sérültjeinek.
A nemzeti társaságok tevékenységének összehangolása érdekében szükségessé vált egy koordináló szervezet létrehozása, így - 90 évvel ezelőtt - 1919-ben megalakult a Vöröskereszt - Vörösfélhold Társaságok Ligája (ma Föderáció; IFRC).
Tekintettel arra, hogy a mozgalom kiterjedt az iszlám országokra is, így a jelkép kiegészült a vörös félholddal.
A Föderáció székhelye a semleges Svájcban, Genfben van, de szerte a világon regionális képviselettel rendelkezik - Budapesten is - a ma már 186 országban működő Vöröskereszt, Vörösfélhold szervezetek munkájának segítésére.
Ugyancsak genfi székhellyel működik a Vöröskereszt Nemzetközi Bizottsága (ICRC), amely a svájci semlegesség alapján közvetítő a konfliktusokban és felügyeli a humanitárius jogok betartását (hadifoglyok, sebesültek, letartóztatottak, polgári lakosság, kulturális és egészségügyi intézmények védelme).
A Vöröskereszt Nemzetközi Bizottsága kezdeményezésére jött létre - 1949-ben - "A háború áldozatainak védelmét szolgáló genfi egyezmények és kiegészítő jegyzőkönyvek".
A Genfi Egyezményeket a részes országok kormányai, parlamentjei ratifikálták, így ma ez a humanitárius jog alapja.
Ugyancsak az ICRC felügyeli, hogy a nemzeti társaságok tevékenységében a Mozgalom hét alapelve (emberiesség, pártatlanság, semlegesség, függetlenség, önkéntesség, egység, egyetemesség) érvényesüljön
Formátumok
Partnerek