2007.07.23.
Gondolt már arra, hogy a reklámokban, a boltok polcain megtalálható hangzatos termékek lehet, hogy károsak egészségünkre?
A naponta, vagy hetente többször használt kozmetikumokban rejtőző káros anyagok a legveszélyesebbek, ugyanis hiába tartalmaznak esetenként csak kis mennyiségben veszélyes anyagokat, viszont ezt a „keveset” naponta, hetente többször bejuttatjuk a szervezetbe, és mint tudjuk: sok kicsi sokra megy.
A samponokban is számos veszélyes összetevő előfolrdulhat, ezek közül kettőt kiemelek:
Gyógyszertárakban nátrium lauryl szulfátként kapható, biztonsági adatlapot (Material Safety Data Sheet-et, rövidítve MSDS-t) mellékelnek hozzá. Ezen az áll, hogy belégzése és lenyelése káros az egészségre. Irritálja a légzőszerveket és a bőrt. Veszélyes, komolyabb szemkárosodást okozhat. Szembe kerülése esetén alaposan öblítse ki, és forduljon orvoshoz! Bőrre kerülése esetén bő vízzel azonnal le kell mosni!
Munka közben ajánlott védőöltözet és védőszemüveg viselése.
"Se szeri, se száma azoknak a hatóanyagoknak, amelyekre hivatkozva hihetetlen hatásokat ígérnek a gyártók, ám a reklámokban nagyon kevés az igazság. Tudják ezt a nők is, mégis hagyják magukat becsapni. Így például gyakran előfordul, hogy a gyártók egy-egy növényi kivonat vagy olaj hozzáadására hivatkozva ígérik a kívánt hatást. Ha azonban egy pillantást vetünk az összetétel-listára, azt látjuk, hogy a reklámozott anyag egészen hátul áll a sorban, tehát nagyon kis mennyiségben keverik a krémbe, éppen csak annyit, hogy ráírhassák a dobozra a vásárlóvonzó kalendula, avokádó, aloé stb. hatóanyagot. Ezek az anyagok egyébként bőségesen adagolva hatnának is. Ha hajsamponról van szó, a kiemelt hatóanyagnak ráadásul még ideje sincs hatni, hiszen rögtön kimosódik az öblítővízzel." - Antal Vali
Tényleg tudja, hogy mivel mos hajat?
Biztos benne, hogy biztonságos az Ön fogkréme?
Formátumok
Partnerek